SKOVORODANCE: музичний альбом на вірші Григорія Сковороди

Танцювально-філософсько-харківсько-поетично-мистецький двіж за ініціативи Харківського ЛітМузею. Проєкт SKOVORODANCE — «Сад божественних пісень» Григорія Сковороди в переспівах Сергія Жадана на реґі-ритми від музиканта Юрія Гуржи. Радість і кураж філософії Сковороди передані через сучасні музичні інтерпретації. SKOVORODANCE — проєкт про можливості українців відшукувати світло, спілкуватися, танцювати навіть у темні часи. Він про об'єднання навколо культурного минулого і спільного руху у культурне майбутнє.

У рамках проєкту Сергій Жадан переклав вірші українського філософа, Юрій Гуржи написав музику для них. Більше 35 митців також взяли учать у записі — серед них «Жадан і Собаки», Ірена Карпа, ХОССП, Олег Каданов, Галя Печеніжська, Юрек Якубов, Борис Гуржи, Лесик Омодада, Сергій Савенко, Леся Феофілова, Frank London, Стас Кононов, Євген Ходош, Марія Жадан та інші.

 

Слухати альбом на всіх платформах:

Spotify 
Apple Music
Youtube Music

 

Денис Фесенко зняв у Харкові кліп на трек «Нрав і права» з альбому. У ньому на локаціях незламного, українці співають і танцюють, не дивлячись ні на що.

Дивитися кліп:

 

Віталій Кохан намалював чудові арти для кожної пісні, а видавництво Vivat у співробітництві з музеєм готує до видання у наступному році збірник текстів Сковороди у перекладах Сергія Жадана.

 

Презентації SKOVORODANCE відбулися у Харкові, Львові й Одесі.

 

Дизайн для проєкту розробила студія 3Z, а просування альбому забезпечили Patsany Agency та Divchata Agency. Цей проєкт фінансується урядами Канади, Фінляндії, Швеції, Швейцарії, Великобританії та США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і Фонд “Партнерство за сильну Україну”. Проєкт здійснюється за підтримки Goethe-Institut в Україні, Культурно-просвітнього центру «Будинок Нюрнберга», Razom.