Де закінчується Європа: проект «П’ятий Харків» та Сергій Жадан запрошують на зустріч із Юрієм Андруховичем

«Центрально-Східна Європа: деякі коригування» — так звучить тема зустрічі Юрія Андруховича і Сергія Жадана з гостями проекту «П'ятий Харків» — 6 квітня о 18:00 у великій хімічній аудиторії Харківського національного університету ім. Каразіна. ВХІД ВІЛЬНИЙ. Особливо запрошують студентів, журналістів, дослідників-соціологів, культурологів та істориків, громадських активістів.

Сергій Жадан і Юрій Андрухович, два знакові письменники епохи, яскраві представники Сходу і Заходу України, — як кожен із них зі своєї перспективи бачить Центрально-Східну Європу та наше місце у ній? І як це місце бачить кожен із нас?

«Приходьте, поговоримо про те, де закінчується Європа і чи ця межа — на карті чи в голові? — говорить модераторка заходу Тетяна Трофименко. — Ми, Харків, — справді форпост Європи чи це нам так приємно про себе думати? Чи закінчується Європа На нас, До нас чи За нами? А чи ці «кордони Європи» — взагалі лише ігри розуму?»

Юрій Андрухович зізнається: «За 15 років «пошуків Центрально-Східної Європи» певні речі змінилися в моєму баченні, і мені хотілося б дати певні коригування. Особливо цікаво говорити про це у Харкові — прикордоння завжди дає якусь інакшу перцепцію, новий кут зору».

Ще одна зустріч із Юрієм Андруховичем в межах «П'ятого Харкова» — «Європейські вечорниці» у Почесного консула ФРН в Харкові — 7 квітня о 18:30.

На цю зустріч запрошують германістів та людей, котрі займаються питаннями українсько-німецької культурної взаємодії.

Нагадаємо, що 2017 рік — рік німецької мови в Україні, а наступний — української мови в Німеччині. 

«Оці зв’язки, між країнами, між культурами, між мовами — вони страшно важливі, особливо сьогодні, коли основні війни відбуваються в інформаційному полі, — говорить ініціатор проекту Сергій Жадан. —Класно, що ми маємо таких культурних дипломатів як Юрко Андрухович, але дипломатів має бути більше. Давайте поговоримо, що тут має і може зробити громада, а що треба вимагати від держави».

Як потрапити на «Європейські вечорниці» — читайте на сторінці події.

О 12 ранку 7 квітня Юрій Андрухович — вже в іпостасі драматурга — зустрінеться зі студентами ХНУМ ім. Котляревського. Деталі про цю зустріч — також на сторінці проекту.

Ну а «ранок патріарха» почнеться з уже традиційної «розмови на дивані Тичини» в ЛітМузеї — чекайте на нову програму постійних партнерів «П’ятого Харкова», медіапроекту Накипело

Нагадаємо, проект «П'ятий Харків» відбувається за ініціативи й підтримки поета й письменника Сергія Жадана та депутата і громадського діяча Ярослава Маркевича у партнерстві з Харківським ЛітМузеєм, V.N. Karazin Kharkiv National University, медіапроектом Накипело та PR agency «Bagels&Letters»

Організатори також дякують партнерам — Отелю «Чичиков» та ресторану Georgia Джорджия — Харьков і партнерам українсько-німецької зустрічі — Почесному консулу ФРН в Харкові Тетяні Гавриш та ресторану FAMILIA

У межах цієї культурної ініціативи харків’яни мають змогу щомісяця зустрічатися з відомими літераторами та культурними діячами (не лише українськими). А в розмовах із ними — шукати відповіді на питання про те, хто ми такі і яким має бути наш «П’ятий Харків» — безпечний і толерантний Харків найближчого майбутнього.

Першою гостею проекту була письменниця та дослідниця Оксана Забужко, яка запропонувала харків’янам поміркувати про інформаційні війни та захист від пропаганди. Другим — білоруський поет Андрей Хаданович, із яким харків’яни говорили про культуру в часи диктатури й війни. Третім – музикант та шоумен Сашко Положинський, розмова з котрим йшла про становище та можливі шляхи розвитку української масової культури. Докладніше — на сторінці проекту