Диван Тичини: Цифрові Технології в Музеях

Давайте поговоримо про те якими ми бачимо музеї майбутнього? Які музеї вже існують у світі і що ми можемо зробити аби наблизитися до них? Яку роль відіграє у роботі музею його оточення, будинок де він знаходиться, об'єкти культурної спадщини поряд та в музеї?

Можливо ви вже кілька років ламаєте голову над тим, як зробити свій музей цікавішим, а експозицію інтерактивною. Можливо ви вже зробили кроки для реалізації цифрових проектів. Чи можливо зробити цю зміну сталою? Як її розпланувати та знайти ресурси, людей, фінансування?

Ми зібрали спецалістів з різноманітних цифрових проектів, що працюють з культурною спадщиною та музеями для того, щоб розповісти про нові можливості та спробувати розвинути декілька ідей проектів з учасниками БарКемпу.

Формат події демократичний - під час виступів буде виділено багато часу на запитання та відповіді, буде проведено воркшоп з оцифрування дивану в ЛітМузеї та з планування проектів. Плануємо завершити нашу подію дискусією з актуальних для вас питань де будуть включені як учасники так і спікери.

Для кого ця подія: працівники культурного, туристичного департаментів міста та області, працівники музеїв, заповідників, студенти з дотичних спеціальностей, активісти в сфері культурної спадщини.

Цілі воркшопу: презентувати представникам музеїв міста та області сучасні можливості використання цифрових технологій в музеях; долучитись до посилення організаційної спроможності музеїв області у перетвореннях в новітні суспільно-важливі простори для активної громади; отримати практичний результат використання мультімедіа та цифрових технологій - оцифрований Диван Тичини.

Проект в рамках Всеукраїнського БарКемпу "Цифрова культурна спадщина" від Pixelated Realities та серії воркшопів у Харкові "Диван Тичини" від Gwara Media та Харківський ЛітМузей

16 квітня 10:00 - 17:00 Локація: Харківський ЛітМузей Харків, вул. Багалія, 6 (ст. м. Пушкінська або ст. м. Арх. Бекетова)

Розклад: 10:00-13:00

1. Вступне слово, Федір Бойцов, Сергій Прокопенко, Тетяна Пилипчук, Вікторія Черевко

2. Цифрові проекти для культурних установ - Gwara Media, Сергій Прокопенко

3. Польоти на дронах - збір інтерактивного контенту для виставки - Skeiron, Юрій Преподобний

4.Сканування як основа виходу музею в цифрову площину - ГО Pixelated Realities, Федір Бойцов 13-14:00 обід, спілкування 14:00-15:00 локація Літмузей сканування дивану Тичини 15:00-17:00

5. Культ-проекти і як їх зібрати докупи - ГО Pixelated Realities, Яна Бойцова (відео)

6. Волонтери для вашого музею, з чого почати - ГО Ukrainian Volunteer Service, Михайло Ковальчук

7. Практичний воркшоп з розробки проектів - Яна Бойцова, Михайло Ковальчук, Федір Бойцов, Сергій Прокопенко

8. Дискусія з результатів воркшопу муж учасниками та спікерами

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeb4vG73isBPEkxR2g22yZF_LwljMyE-xS-jcxGbD2XWEgg3g/viewform

Організатори: Gwara Media, Kyiv Dialogue / Kiewer Gespräche / Київський Діалог, Харківський ЛітМузей, Pixelated Realities Партнери: Skeiron, Ukrainian Volunteer Service Про організаторів: Київський Діалог - німецько-українська платформа для діалогу та обміну досвідом, яка об’єднує представників сфери культури, політики, бізнесу та громадянського суспільства Німеччини та України. Діяльність Київського Діалогу спрямована на демократичний розвиток України в цілому, фокусуючись на підвищенні ролі громадян у процесах створення та ухвалення рішень на місцях.

Gwara Media - працює над аудіокнигами, аудіовізуальними проектами та створює інноваційні культурні продукти. Наша місія - це аудіовізуальні сервіси для щасливого життя, а наша основна ціль - це зробити аудіокниги такими саме доступними і якісними, як музика. Ми працюємо у власній лабораторії над проектами на стику технологій, мистецтва та медіа.

Харківський Літературний Музей – соціокультурний простір, де збираються однодумці та опоненти, учні та учителі, читачі та творці - для діалогу, дозвілля, навчання, співтворчості, для пошуку нових ідей та рішень через долучення до минулого; де народжуються нові мистецькі твори та нові смисли задля майбутнього.

Про Партнерів: Pixelated Realities – громадська організація, метою якої є просування цифрових методів збереження культурної спадщини, у першу чергу для реставрації, реконструкції та проектування в історичній забудові. Ми займаємося 3D-скануванням, віртуальною та доповненою реальністю, та демонструємо, як подібні технології дозволяють розширити можливості роботи з об’єктами культурної спадщини.

Ukrainian Volunteer Service - громадська організація, яка розвиває волонтерський рух в Україні. UVS з’єднує людей, які хочуть допомагати, та організації, яким потрібна волонтерська підтримка. http://volunteer.country/

Skeiron - передові безпілотні технології. Організація, що використовує найсучасніші можливості дронів, щоб проекти йшли вперед.