Філософська бесіда-вечірка «Світ більше нічого не чекає від книжок» за участі сучасних філософів Райнгардта Кнодта (Німеччина) і Дмитра Петренка (Україна)

Друзі, 13 червня о 18.00 Харківський ЛітМузей запрошує на філософську бесіду-вечірку «Світ більше нічого не чекає від книжок». 
В садку ЛітМузею відбудеться цікава розмова з двома сучасними філософами — Райнгардом Кнодтом (Німеччина) і Дмитром Петренком (Україна).

Приводом для розмови стане книга малої прози «Біль» Райнгарда Кнодта, яка цього року виходить в українському перекладі Сергія Димитрова з оформленням Гамлета Зіньківського.

Райнгард Кнодт має непересічний талант висловлювати філософські сентенції у простих, влучних, афористичних виразах.

В Берліні на великій бетонній брилі на березі Шпрее можна побачити його вислів «На самоті не можна бути вільним», оформлений як вуличне графіті прихильниками філософа. 

Ще давньогрецькі філософи обирали для спілкування затишні сади. Цю традицію розмов просто неба продовжив уже тут, на Слобожанщині, український філософ Григорій Сковорода.

ЛітМузей запрошує у свій сад усіх охочих поспілкуватись про філософію в житті, або життєву філософію, або про життя і про філософію… Під час вечірки можна буде поговорити з сучасними філософами, почути уривки з нової книги малої прози Райнгарда Кнодта «Біль» (і купити цю книгу — артбук з оригінальним оформленням Гамлета Зіньківського), випити смачної кави, поспілкуватись між собою. 

Про що книга?
Більшість людей намагається уникати болю як неприродного, негативного втручання в їхнє життя, натомість Кнодт пропонує розгледіти в ньому фундаментальний сигнал до переосмислення свого буття,

імпульс до відновлення балансу. Біль постає природною, невід’ємною частиною людського життя – наслідком втрат, або любовних страждань, ностальгії за минулим, або нездійсненним…

У своїй книзі німецький філософ розмірковує над знайомими усім нам базовими ситуаціями: робота, хвороба, одруження, стосунки батьків і дітей тощо. Які глибинні сенси можна прочитати за звичним життєвим сюжетом?

Кнодт майстерно вплітає філософські ідеї в літературний твір, і спонукає читача, медитуючи над текстом, переглянути події власного життя, та повернутись до його осмисленого проживання. 

Про автора

Райнгард Кнодт (1951), 12 років викладав філософію в універсистетах Ерлангена-Нюрнберга, Байройта та Дубліна. В 90-х роках сформулював теорію естетичної кореспонденції. З 2005-го року мешкає в Берліні,

викладає історію мистецтва в Берлінському університеті мистецтв. Заснував мистецький будиночок Шнакенгоф на півдні Німеччини. Райнгард Кнодт – штатний автор телерадіокомпанії Bayerischer Rundfunk.

Автор філософських та літературних праць (романів, розповідей, есеїв), лауреат літературних премій Баварської академії витончених мистецтв.


12 червня  о 19.00 галерея COME IN запрошує на відриття виставки Гамлета Зіньківського «Це все хребет», на якій будуть представлені роботи художника, створені для книги Кнодта. Виставка триватиме до 23 червня включно.
Вхід вільний.