Харківська літературна резиденція приймає заявки на 2020 рік

4 червня Український ПЕН та Харківський ЛітМузей розпочали прийом заявок на участь у Харківській літературній резиденції-2020. Цього року вона буде реалізована за підтримки Українського культурного фонду.

Дати резиденції:

2020 року в Харкові заплановані чотири місячні літературні резиденції для 3 українських прозаїків та 1 перекладача:

15 серпня-15 вересня — 2 резиденти
15 вересня-15 жовтня — 2 резиденти

Умови участі:

Цього року заявки на участь у резиденціях прийматимуться з 4 червня до 30 червня.
Імена резидентів 2020 року будуть оголошені 10 липня 2020 року.

Учасниками резиденції можуть стати українські прозаїки і перекладачі, котрі на момент подання заявки мають не менше 3 надрукованих книжок. 

Для участі в резиденції автор надсилає на розгляд журі такі матеріали (українською мовою):

1. дати перебування в резиденції;
2. синопсис або фрагмент перекладу прозового твору (роману, повісті, збірки оповідань), над яким має намір працювати на резиденції, – не більше 5 тисяч знаків;
3. короткий лист-обґрунтування своєї участі;
4. біографічну довідку;
5. рекомендацію авторитетного експерта: письменника, перекладача, літературного критика, культурного менеджера.

Заявки надсилати на адресу: kharkiv.residence@gmail.com.

Учасник резиденції отримає стипендію в розмірі 28 500 грн (з урахуванням ПДФО та військового збору) для забезпечення перебування в Харкові впродовж місяця (у цю суму будуть включені витрати на проїзд, харчування та проживання). 

Зобов’язання учасника:

1. взяти участь у заходах із промоції резиденції,
2. провести одну презентацію або читання в Харкові в онлайн-форматі,
3. провести один виступ перед студентами філологічного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна в онлайн-форматі,
4. взяти участь у «Літературній вечірці в ЛітМузеї» в жовтні в онлайн-форматі (читання резидентів Харківської літературної резиденції 2018 — 2020).
5. активно знайомитися з культурним життям Харкова та Слобожанщини,
6. написати підсумковий есей про своє перебування в резиденції,
7. зазначити наприкінці твору, поданого на резиденцію, де відбувалася робота над ним.

Журі:

Учасників резиденцій обиратиме журі у складі 5 осіб. 2020 року до нього ввійшли: Андрій  Курков, Сергій  Жадан, Наталка  Сняданко, Остап  Сливинський і Катерина Калитко.

Журі не рецензує поданих проектів і не обговорює свого рішення з аплікантами.

***

Координаторка резиденції — Тетяна Терен (Український ПЕН)
Кураторка резиденції — Тетяна Пилипчук (Харківський літературний музей)
PR-менеджерка резиденції — Іванна Скиба-Якубова (PR agency «Bagels&Letters»)

Харківська літературна резиденція була заснована Українським осередком Міжнародного ПЕН-клубу 2018 року з метою розвитку української літератури і книжкового середовища, популяризації читання, промоції культури Харкова. У 2018-2019 роках резиденція відбувалася за підтримки Харківської обласної державної адміністрації. За цей час резидентами стали письменники Люба-Параскевія Стринадюк, Любко Дереш, Міхаель Целлер (Німеччина), Катерина Калитко, а також перекладачка Ярослава Стріха. Організаційний партнер резиденції — Харківський ЛітМузей. 

Український ПЕН — культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських інтелектуалів — письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Налічує 128 членів і є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Є співзасновником Премій імені Василя Стуса, імені Юрія Шевельова та імені Георгія Ґонґадзе.

Харківський ЛітМузей — муніципальний музей Харкова, створений для дослідження, збереження і популяризації слобожанської літератури і промоції читання загалом.