Харківський ЛітМузей запрошує прожити день «Віч-на віч» разом з незрячими
Фестиваль «Віч-на-віч»: соціокультурна взаємодія зрячих і незрячих людей відбувся в Харківському Літературному музеї 17 травня. На один день, від 10 ранку і до 11 вечора, ЛітМузей став майданчиком, де зрячі зможуть на собі відчути, що значить перебувати в абсолютній темряві.
Влаштувати зустріч незрячих і зрячих людей — спільна ідея співробітників Літмузею і центру реабілітації молодих інвалідів «Право вибору», а також незрячого журналіста Володимира Носкова, письменника Сергія Жадана, юриста Павла Макаренка і його колег із Харківської громадської організації незрячих юристів.
«Усе почалося з ідеї записати аудіокнигу сучасної української поезії. Під час фестивалю відбудеться презентація цієї книги: незрячі і зрячі поети прочитають свої вірші в темній кімнаті », — розповідає письменник Сергій Жадан.
Організатори фестивалю мали на меті декілька завдань:
«Майбутнім фестивалем ми хочемо досягти, як мінімум, двох цілей. По-перше, зробити музеї доступними - сказати співробітникам музеїв, що вони, створюючи свої експозиції та екскурсії, повинні враховувати аудиторію незрячих і слабозорих людей. А також дуже хочеться відкрити нашу культурну спадщину для незрячих людей», — говорить журналіст Володимир Носков.
Також організатори фестивалю «Віч-на-віч», влаштовуючи зустріч зрячих і незрячих людей (дітей, підлітків, молоді, людей середнього віку), хочуть наочно показати проблеми соціалізації харків'ян із тяжкими порушеннями зору в міському просторі.