ІНтерактивні музейні програми

ФІЛОСОФСЬКЕ ТОРБОЗНАВСТВО ІМЕНІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ

МАНДРИ СВІТАМИ: ІВАН КОТЛЯРЕВСЬКИЙ ТА ЙОГО «ЕНЕЇДА»

МОДНИЙ ЩПАЦІР «ЕНЕЇДОЮ»

«УВ'ЯЗНЕНІ ІСТОРІЇ»

«ФОЛЬКЛОР НА ПОДВІР'Ї»

«АНТИЧНИЙ ПЕНТАТЛОН»

Філософське  торбознавство імені Григорія Сковороди

  • Наповнюємо філософську торбу символічними предметами, збираючись у мандрівку крізь час і простір Давньої Греції та Давнього Риму, Середньовічної, Ренесансної та Барокової Європи. Досліджуємо, як думки давніх і новіших мислителів діалогізують із текстами Григорія Сковороди.

Від 14 років, доросла аудиторія

 

Мандри світами: Іван Котляревський та його «Енеїда»

  • Слайд-презентація, ігрові завдання, показ окремих видань «Енеїди».

Від 14 років, доросла аудиторія.

 

Модній шпацір «Енеїдою»

  • Слайд-презентація, творчі завдання, показ зразків давнього одягу, майстер-клас із вив'язування хустки та намітки старовинними способами.

Від 14 років, доросла аудиторія.

 

«Ув’язнені історії»

  • Український рух опору 1960-х – 1980-х років відзначився трьома хвилями арештів інтелігенції, зокрема поетів, письменників, журналістів. Вони не тільки вижили в жорстких умовах кримінальних зон, але й винайшли нові способи боротьби з радянським режимом. Звичайні предмети розкажуть нам, як у таборах «політичні» робили і передавали на волю самвидав, святкували Різдво і Великдень, навіть готували торт і вишивали ікони.

Від 14 років, доросла аудиторія.

 

«Фольклор на подвір’ї»

  • Хочете розшифрувати таємниці українських старовинних дитячих ігор? Тоді завітайте до Літмузейного подвір’я, де ви пограєте, поспіваєте, навчитесь водити й заплітати мудрі хороводи, а ще – дізнаєтесь, який у цьому всьому смисл!

Від 6 до 12 років.

 

«Античний пентатлон»

  • Інтелектуальні та фізичні перегони. Що переможе – швидкість тіла або швидкість думки? Чи вони доповнюватимуть одна іншу? Дізнайтесь, змагаючись у боротьбі (літературній), швидкому бігу (естафета «Епос. Лірика. Драма»), стрибаючи в довжину (гекзаметром!), метаючи диск (питання – миттєва відповідь), стріляючи з лука (мішень – античне чудовисько!).

Для дітей 10-12 років. Заняття відбувається на музейному подвір’ї.