Книга на лаві підсудних. Хто виносить книгам вирок і чи є він на користь суспільства?

Засуджують не тільки людей, а й книги. Буває, їх спалюють. Позбавляють громадянства. Відлучають від церкви. Або ув’язнюють у спецфондах. Оголошують неблагонадійними. Виключають з партії. Таврують спеціальними штампами. Заборонені цензурою книги змушені існувати підпільно. «Самоцензуровані» ховаються у «внутрішній еміграції».

Цензура політична, релігійна, етична.  Прихована і відкрита. Соціальна, антисоціальна, асоціальна. Попередня, каральна…  Цензура завжди була дієвим способом самозбереження будь-якої Системи. Хто контролює інформацію, той контролює суспільство. Регулюючи інформаційні потоки, цензура мала б забезпечувати громадський спокій.

Чим доросліше суспільство, тим менше в ньому заборон. Це маленьким дітям  відвертаючи загрозу, ми забороняємо взаємодіяти з небезпечними предметами…Чи попереджаємо підлітків про небезпеку. Дорослі ж мають свободу вибору і несуть відповідальність за свій вибір.

Чи готові ми до такої свободи?

Виставка розповідає про «резонансні покарання» книг у ХХ – ХХІ столітті, радянський «бібліоцид» в Україні та сучасні заборони в інформаційному просторі. А також про кропітку роботу з відновлення закресленого, вирізаного, забутого.

 

Шановні гості музею!

Відвідати виставку можна з понеділка по п'ятницю від 10.00 до 17.00. Субота від 11.00 до 19.00
Вхідний квиток для дорослих коштує 20 гривень, для учнів та студентів —15 гривень.
Групові екскурсії до 15 осіб.

У супроводі екскурсовода до вартості квитка додається 100 гривень за екскурсію.

У вихідний день екскурсіі доступні за попередньою домовленістю. 

 

Теги: