орвповорпвор

«Жаданяча кімната», Диван Тичини, інтерактивні ігри — cучасна українська література в ЛітМузеї

У кімнаті Жадана ви дізнаєтеся, як змінювалася українська література від 1990-х до 2010-х, познайомитеся з різноманіттям жанрів, стилів і проблематики, зможете побачити легендарний диван Тичини та пограти в інтерактивні ігри.

Григорій Сковорода: мандрівка за щастям

В українській літературі ХVІІІ століття людина представлялась мандрівником-«перегрином» (пілігримом), а її життя — повсякчасною екзистенційною мандрівкою. Український філософ Григорій Сковорода останні 25 років свого життя мандрував Слобожанщиною, у ці ж роки написав свої основні філософські твори. 

Розважально-освітній центр «КНИГА» відкриває малечі радість читання

«Навряд чи я колись навчуся розуміти дорослих. Вони всі такі якісь тупі» 

Памела Треверс. Мері Поппінс

У виставковому просторі «Книги» відчувається безпосередність дитячого світосприйняття. З одного боку тут можна побачити раритетні видання (із музейної серії «руками не чіпати»), а з іншого — взяти в руки книгу для читання, гри, спілкування, дослідження, мрії...  

«Масонська мандрівка ЛітМузеєм» разом із українським письменником Володимиром Єшкілєвим

30 листопада запрошуємо відвідати незвичну екскурсію!

Наш запрошений гість — Володимир Єшкілєв, український прозаїк, поет, літературознавець.

Письменник тяжіє до найрізноманітніших інтелектуальних провокацій у літературному процесі, прагне проникнути в таємниці символів і знаків, тож цього вечора на вас чекає «МАСОНСЬКА МАНДРІВКА ЛітМузеєм»!

Сучукрліт сповнена таємниць, як піраміди мумій, а політика — злодіїв. Володимиру Єшкілєву дещо з того відомо, і він готовий поділитися з вами своїми думками.

До речі, його нова книжка розповідає про охоронця саме масонського храму.

Початок — о 19.00.

Вартість: повний квиток — 20 грн, пільговий — 15 грн.

Харківські тюрми, або «Сад Гетсиманський»

24 листопада запрошуємо віртуально відвідати найсумніші локації Харкова, у яких письменників змушували визнавати вигадані злочини, каятися й обмовляти друзів.

Наш запрошений гість — Едуард Зуб, дослідник жахіть харківської ЧК/НКВС.

Отже, що на вас чекає цього вечора?

- Лекція краєзнавця Едуарда Зуба

«ЯК РАДЯНСЬКА ВЛАДА ГНАТА ХОТКЕВИЧА ВИПРАВДОВУВАЛА»: «Ця історія могла би стати авантюрним романом. Бо є в ній і таємні агенти, і героїчне підпілля з терористами вкупі. Хто забажає — ще й елементи містичного трилеру знайде. На кшталт допиту давно померлої людини. Та говорити, насправді, будемо про справу сумну — важке і тривале спростування явної маячні»;

- адреси харківських тюрем 1920-30-х;

- історії в’язничних поневірянь письменників;

- фабрикація справ;

- найбезглуздіші наклепи з серйозними наслідками;

- розсекречені архіви;

- а також – кулінарний компонент тюремних розмов.

Початок — о 18.00.

Вартість: повний квиток — 50 грн, пільговий — 40 грн.

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1Hw6k5m7W9bfhQTQHq5rnRf-7jyFqgVLNun8DMm4...

До Дня пам'яті жертв Голодомору. Лекція «Письменницький хліб: літератори в голодні роки»

Страшні події 1932-1933 рр. не оминули й визнаних митців. Тоді про це не писали, але з мозаїки спогадів можна скласти картину того, як голод позначився на житті Миколи Хвильового, Юрія Яновського, Майка Йогансена, Бориса Антоненка-Давидовича, Сергія Пилипенка, Івана Сенченка, Валер’яна Поліщука, Докії Гуменної, Тереня Масенка… На лекції ви дізнаєтеся, як будинок «Слово» переживав голод; хто з харківських письменників підтримував політику влади, а хто не боявся критикувати; яким було останнє бажання Степана Васильченка та чи спричинився голодомор до самогубства Миколи Хвильового; як соя заступила кукурудзу та навіщо при Спілці письменників танцклас. Вхід вільний.

Буккросинг із Ігорем Зарудком

Дорогі друзі, на ваші численні прохання продовжуємо буккросинги, але тепер вже не на Книжковій Клюмбі, а в затишних залах ЛітМузею!

Цього разу запрошуємо на книгообмін із харківським письменником, громадським діячем та креативним директором видавництва "Віват" Ігорем Зарудком.

Тож 17 листопада о 18.00 чекаємо на вас із книжками.

Ювілей Дмитра Багалія в ЛітМузеї

7 листопада 2017 року виповнюється 160 років від дня народження українського історика і громадського діяча Дмитра Івановича Багалія. Як зазвичай відзначають ювілеї видатних українців? Чиновники покладають квіти до пам’ятника, якщо він є. Дослідники проводять наукову конференцію з доповідями, цікавими переважно фахівцям.

Для звичайних людей ювілейні заходи лишаються майже непоміченими. Ми хочемо змінити це та започаткувати нову традицію. Ювілей — це цікаво.

Завітайте на ювілей Дмитра Багалія до ЛітМузею 11 листопада і переконайтесь!

На вас чекає:

13.00-14.00. Презентація альбому «Спалахи пам’яті. Харків в об’єктиві Юрія Багалія».

• Ірина Гончарова, представниця родини Багаліїв, ініціаторка проекту.

• Директор видавництва «Мадрид». Лариса Гобельовська

• Фотограф Олег Шишков, автор передмови.

• Голова ГО «Експертиза реформ» Юрій Георгієвський

14.00-15.30. Филип Дикань. Лекція про вибори харківської міської думи у липні 1917 р. «Харьков в 1917: несостоявшаяся свобода». Дискусія.

15.30-16.30. ГО «Експертиза реформ». Презентація молодіжної пізнавальної гри «Важниця».

16.30-17.15. Ольга Багалій. «Академік Дмитро Багалій: його родина й оточення».

17.15-18.00 Кав’ярня Пока. 1920-ті очима жінки (крізь дзеркало спогадів, листів, творів): знайдіть своє alter ego або своєї «другої половинки» серед літераторок 1920-х; фотопауза в стилі початку ХХ століття з аутентичними предметами (капелюшки, торбинки, люстерка).

Протягом дня пропонуємо взяти участь у буккросингу та обмінятися книжками, присвяченими історії України і історії Харкова.

Вхідний квиток до ЛітМузею — 20 грн

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/17RHxAhOQrKODY5dZXEfv9BMXSnUJCemK_tVyO2uJwG8/viewform?edit_requested=true

Круглий стіл до 160-річчя Дмитра Багалія

Харківський літературний музей, Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г.Короленка, родина Дмитра Івановича Багалія запрошують на заходи, присвячені 160-тій річниці від дня народження вченого та громадського діяча.

10 листопада об 11.00 у бібліотеці Короленка відбудеться круглий стіл за участі науковців:

Григорій Стариков, кандидат історичних наук, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України. Тема доповіді: «Пристосування інтелектуалів до соціальних змін у 1920-х рр. (на прикладі Дмитра Багалія)»

Ігор Михайлин, доктор філологічних наук, професор кафедри журналістики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Тема доповіді: «Тарас Шевченко в рецепції Дмитра Багалія»

Михайло Красиков, кандидат філологічних наук, доцент НТУ «ХПІ». Тема доповіді: «Микола Сумцов очима Дмитра Багалія: образ ученого і громадянина»

Валерій Романовський, кандидат історичних наук, член Харківского історико-філологічного товариства. Тема доповіді: «Особовий фонд Дмитра Багалія в Інституті рукопису НБУ ім. В. І. Вернадського»

Ольга Багалій презентує фотоальбом "Спалахи пам’яті. Харків в об’єктиві Юрія Багалія".

Також відвідувачі зможуть оглянути виставки, присвячені постаті видатного харків'янина: "Автографи Д.І.Багалія у фондах ХДНБ імені В.Г.Короленка", "Дмитро Іванович Багалій і Харківська громадська бібліотека : погляд крізь час" та "Патріарх історичної науки. До 160-річчя з дня народження Д. І. Багалія" (відділ «Україніка»).

Вхід на заходи вільний.

Списки Сандармоху: до 80 роковин масових розстрілів

4 листопада 2017 року запрошуємо спільно вшанувати пам'ять усіх загиблих в карельському урочищі.


Уперше буде зачитано повний список українців-жертв сталінських репресій, розстріляних на Сандармосі.
Пролунають вірші поетів Розстріляного відродження.

Місце: мала сцена театру імені Шевченка "Березіль"
Час: 18.00

Вхід вільний.

Організатори: Харківський літературний музей
Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського
Харківський Державний Академічний Драматичний Театр ім. Т.Г.Шевченка

Сторінки