ЛітПро: літератори про сучасне

Осмислення періоду 1920-х років, його унікальності для української культури, наводить на думку про значення того мистецького середовища, яке утворилось у Харкові впродовж усього 10 років. 
Все починалося з мрій про велику культуру, яка змінить світ, з виступів у редакції «Вістей» та в «Селянському будинку», з перших виданих книг. Згодом виникають культурні ініціативи, вагомі літературні часописи, перші значні художні твори, зацікавлений читач. Але все почалося зі створення культурного середовища.
Сьогодні в Харкові існує чимало площадок для літературних читань, де виступають як знані письменники, так і початківці. ЛітМузей як локація також надає можливість сучасним митцям зустрічатись зі своєю публікою. Тут започатковано кілька ініціатив для письменницьких читань.

ЛітМузей як інституція разом з письменниками і читачами може осмислювати, яким є сучасний літературний процес, які теми цікавлять сучасну літературу, якою художньою мовою готові говорити письменники, яку роль відіграє середовище в літературній творчості, позиція сучасної української літератури в світовому контексті, книжковий ринок тощо. Тобто, створювати активне літературне середовище — з обміном думками, апробацією ідей, спробою зрозуміти сучасне і подумати про майбутнє. 

Успішно втілена музейна концепція ЛітПро — літературний простір для спілкування — може отримати своє продовження в напрямку «Літератори Про…» — розмірковувань літераторів і експертів у різних галузях про те, що цікавить сьогодні суспільство і як це художньо осмислюється сучасною літературою. 

ЛітПро —  цикл заходів, що розпочнеться 18 квітня, буде синхронізований з роботою вуличної бібліотеки «Книжкова клюмба в ЛітМузеї».

Заходи будуть торкатися соціально важливих тем. Структура заходу: виступ експерта з теми, розмова експерта і письменника, виступ письменника щодо художньої інтерпретації теми, буккросинг.

Програма циклу ЛітПро:

18 квітня: Розмова з письменницею Яною Опарій і художником Романом Мініним. Презентація книги “Мудра кішка Варшава”.

Тема - заробітчани. 

18 травня: Розмова з письменницею Світланою Клімовою.

Тема — осмислення 1920-х в художніх текстах. В межах акції “Ніч музеїв”. Експерт — Марина Куценко. Модератор - Ольга Різниченко

20 черевня: Розмова з поеткою Катериною Єгоренковою. Презентация книги “Сказки для взрослых”. 

Тема — чи потрібно в Україні “Міністерство самотності”. Експерт — Максим Жидко