«ЛітПро: про заробітчан»: де краще конвертувати свої вміння у гроші – в Україні чи за кордоном?

18 квітня о 18.30 запрошуємо на відкриття нового сезону ЛІТературного ПРОстору для спілкування у Харківському ЛітМузеї. Цього разу тема для дискусії — заробітчани.
У розмові з письменницею Яною Опарій, художником-монументалістом Романом Мініним, архієпископом Ігорем (Ісіченком) та експертом-соціологом Олегом Конотопцевим мова піде про плюси та мінуси перебування наших співвітчизників у статусі емігрантів.

Вхід на захід коштує 35 гривень

Авторка «Блогу на чемоданах», Яна Опарій у своїй новій книзі «Мудра кішка Варшава» пише про тих «кому здалося, що кращим життя може бути лише за кордоном» та дає рекомендації, як вижити у тих реаліях та навчитися сухими вибиратися з неприємностей. У рамках ЛітПро письменниця розкаже про свій досвід проживання в Європі, які реальні історії стали основою сюжету її книги і яким чином українські письменники можуть заробляти своєю творчістю.

«Три роки я жила у Варшаві, більше п'яти років — подорожувала Європою. І скрізь я бачила мігрантів, серед — багато українців. Після зустрічі з трьома жінками в Польщі, я вирішила писати книгу. Так з'явилася «Мудра кішка Варшава». Я сама видала свою книгу й займаюся просуванням», розповідає письменниця.

Художник монументаліст Роман Мінін розповість чому вимушений поїхати з країни, як саме на це рішення впливає внутрішня культурна політика, пояснить, у чому принципова різниця у стратегіях розвитку культурної сфери в Україні та інших державах і що саме можна вже зараз змінити на краще на батьківщині.

«Я получил достаточно качественное образование, так сказать на «последней волне», когда ещё были живы прекрасные преподаватели и профессоры, которые были компетентными практиками в жанре монументального искусства. 10 лет обучения в училище, потом в академии дизайна и искусств. Живу в Харькове с 1998 года, уже 20 лет и за это время у меня не было ни одного серьёзного делового предложения к сотрудничеству в моей профессиональной сфере. Я понимаю, в чём дело, это не удивительно для меня. Для того, чтобы получить долгожданное предложение к сотрудничеству в больших проектах в Европе, мне понадобилось 2 года активности в Бельгии, и меня пригласили сотрудничать сразу в нескольких проектах. Причём я до сих пор не хочу переезжать в другую страну, но мне приходится рассматривать такой вариант», - зазначів художник.

ЛітПро: літературний простір для спілкування. Проект виник до 30-річчя ЛітМузею як демонстрація музею майбутнього – простору, в якому комфортно всім і в якому формується творче середовище ЛітПро — це також розмірковування літераторів про те, що цікавить сьогодні суспільство і як це художньо осмислюється сучасною літературою.

Яна Опарій — письменниця, журналістка, авторка «Блогу на чемоданах» і роману "Мудра кішка Варшава".
Побувала в 25 країнах світу, тому подорожі складають невід'ємну частину її творів. Лауреатка літературного конкурсу "Смолоскип" (2018).

У публікації використані зображення картин жудожника монументаліста Ромна Мініна.