ЛітМузей відкриває виставку «Пластилінове Різдво»

14 грудня о 17.00  запрошуємо на зустріч зі своїми страхами: «На цей раз поговоримо про страхи, які живуть у нас під ліжками, чи в кишенях, чи в — у кого де smiley, намалюємо їх і трохи почитаємо мою книжку «Книга-антистрах. Не бійся боятися!» Якщо ж вік вашої дитини дозволяє їй ще (або вже) нічого не боятися — просто приходьте подивитися виставку книжок Дитяча виставка «Пластилінове різдво» — вона працює до 25 січня!», — розповідає авторка книг Юлита Ран.

У переддень зимових свят ми всі в очікуванні дива: ось, після дня Святого Миколая, в перший день Нового року, в ніч на Різдво нарешті станеться щось неймовірно прекрасне і розпочнеться щось нове. Світ, як пластилін в руках вмілого Майстра, набуде ідеальних форм…

Ми теж можемо взяти до рук… ні, не світ, а звичайний пластилін і спробувати створити героїв, сюжет, картинку. Пластилін такий піддатливий, що можна переробити, якщо не вийде з першого разу: якщо герої не сподобаються, захочеться змінити сюжет, а картинку зробити красивішою.

В інші дні відвідати виставку можна з понеділка по п'ятницю від 10.00 до 17.00.
Вхідний квиток для дорослих коштує 20 гривень, для учнів та студентів —15 гривень.
Групові екскурсії до 15 осіб.

У супроводі екскурсовода до вартості вхідного квитка додається 100 гривень за екскурсію з групи.
У вихідний день екскурсіі доступні за попередньою домовленістю. 

Письменниця Юліта Ран, яка в дитинстві бачила фей, а сьогодні вигадує історії та розповідає казки, і художниця Дар′я Кушніренко, яка вміє створювати нові світи з «підручних» матеріалів, представляють свій «пластиліновий світ» на виставці «Пластилінове Різдво».

«Чарівні речі» — захоплюючі пригоди, написані Юлітою Ран — стали об′ємними в пластилінових ілюстраціях Дар′ї Кушніренко. І бонус від Юліти Ран – поради, як позбутися своїх страхів (адже під час зимових свят можуть з′явитися не тільки різдвяні янголи, а і небезпечні істоти з потойбіччя), і «Мандрівні казки» з ілюстраціями Давида Мартіашвілі.

Подивитись «пластиліновий світ» мисткинь, а також створити свої власні сюжети з пластиліну можна на виставці «Пластилінове Різдво», що триватиме в ЛітМузеї з 7 грудня по 25 січня

Про авторів:

Юліта Ран (справжнє ім’я Юлія Тараненко) народилася у 1977 році в Харкові. В дитинстві бачила фей, в юності писала вірші, усе життя вигадує історії та розповідає казки.

Згодом стала театральною режисеркою, драматургинею, авторкою багатьох  п’єс, театральних сценаріїв і книжок для дітей та дорослих, кураторкою міжнародних театральних проектів. Майстриня гарних прогнозів, володарка ключів від таємничих дверей до інших світів.

«Я вірю, що по життю нас ведуть зірки. У кожного — своя зірка, срібна чи золота, велика чи маленька, та, яка освітлює шлях в темну пору року, дарує надію в найгірші часи, допомагає зберігати світло в серці. Моя зірка — зелена і гаряча, вона завжди сяє так, щоб світла і вогню вистачало не тільки на мене, але й на інших».

Дар’я Кушніренко народилася в 1982 році. З дитинства захоплювалася мистецтвом, тому стала актрисою театру ляльок і художницею-постановником лялькових вистав. Дар’я викладає в Харківському національному університеті мистецтв імені Івана Котляревського, навчає студентів бачити красу в усьому і створювати нові світи з «підручних» матеріалів. Щаслива дружина і мама двох синів. Любить подорожувати та відкривати нове.

«Я намагаюся жити за прислів’ям: «Роби добро та кидай його у воду. Воно не пропаде, повернеться до тебе». Усі ми розповідаємо якісь історії, моя історія — про дівчинку, яка подорожує світом і дарує усім смугасті кольорові шкарпетки. Світ від цього стає теплішим і радіснішим».