Презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір»

29 листопада  о 16.00 Харківський ЛітМузей запрошує на презентацію книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір»

Збірник спогадів підготовлено у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Проект виник навесні 2014 року і його метою є збір усних свідчень очевидців та учасників Революції Гідності.

Вхід вільний.

На основі записаних спогадів започаткована серія друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 році вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах».

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник.

Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину з розділами про решту областей, в тому числі й про Харківську область.

У презентації книги візьмуть участь науковці, викладачі, які займалися збором усних свідчень у регіонах та підготовкою збірника. А також оповідачі, чиї спогади увійшли до випуску.

Учасники презентації:

Тетяна Ковтунович, завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті

Вікторія Науменко, історик, координатор збору усних свідчень у Харкові

Юлія Подрєз, директор навчально-наукового інституту історії та філософії Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка

Світлана Ревякіна, очільниця Сумської обласної організації ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса»

Сергій Соломаха, заступник голови Чернігівської обласної організації Народного Руху України

Вольга Шейко, адвокат, учасниця донецького Майдану

Леонід Онищенко, фізик, альпініст, волонтер АТО, співкоодинатор харківського Євромайдану

Модератор: Тетяна Привалко, координатор регіональних записів проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті