П'ятий Харків: культурна ініціатива

«П’ятий Харків», спільний проект Сергія Жадана, ЛітМузею та Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, — це спроба в спільних розмовах знайти нашу міську ідентичність: хто ми такі? Що ми транслюємо про себе назовні і що мали би транслювати? Як нас бачать і якими ми маємо стати?

 

«МОЯ МУЗИКА»: САШКО ПОЛОЖИНСЬКИЙ ТА СЕРГІЙ ЖАДАН ЗАПРОШУЮТЬ ПОГОВОРИТИ ПРО УКРАЇНСЬКУ МАСОВУ КУЛЬТУРУ — У ПРОЕКТІ «П’ЯТИЙ ХАРКІВ»

Культурна ініціатива «П’ятий Харків» 3 та 4 березня оголошує нові зустрічі. Цього разу гостем проекту, заснованого Сергієм Жаданом та Ярославом Маркевичем, стане Сашко Положинський — лідер гуртів «Тартак» та «Був’є», громадський діяч.

Зустріч перша, за назвою «Моя музика», відбудеться 3 березня о 19:00 у великій хімічній аудиторії ХНУ ім. Каразіна.

Вхід вільний.

Модератор — Сергій Жадан.

 

КУЛЬТУРА МІЖ ДИКТАТУРОЮ ТА ВІЙНОЮ: ДРУГИМ ГОСТЕМ  «П’ЯТОГО ХАРКОВА» СТАНЕ БІЛОРУСЬКИЙ ПОЕТ АНДРЕЙ ХАДАНОВИЧ

26 та 27 січня білоруський поет Андрей Хаданович та співініціатор проекту «П’ятий Харків» Сергій Жадан запрошують харків’ян поговорити про пізнання себе — через сусіда, культуру в складні часи та виклики державної двомовності. А ще, про любов, батьківство і дитячу літературу.

Вечір перший: 26 січня, 19:00, Spalah (вул. Дівоча, 6) — дискусія УКРАЇНА І БІЛОРУСЬ: КУЛЬТУРА МІЖ ДИКТАТУРОЮ І ВІЙНОЮ.

Вечір другий: 27 січня, 19:00, ART AREA 'ДК' (вул. Чернишевська, 13) — поетичний вечір ПІСНІ ЛЮБОВІ Й НЕНАВИСТІ. Тут Андрей та Сергій читатимуть вірші один одного (оскільки одне одного перекладають), а в другому відділенні Андрей виконає низку пісень Леонарда Коена у своєму перекладі білоруською.

 

13-14 грудня проект «П'ятий Харків» відкриє серія зустрічей із Оксаною Забужко, однією з найбільш знакових українських письменниць. Поштовх до розмови — нова книга Оксани Стефанівни «І знов я влізаю в танк» — роздуми про специфіку інформаційної війни, епохи «розбомблених мізків» і «війн тонкого плану».


13 ГРУДНЯ, 19:00 — відкрита зустріч-дискусія із Оксаною Забужко та Сергієм Жаданом в Каразінському університеті, в приміщенні галереї ЕрмиловЦентр. Модераторка — літературний критик Тетяна Трофименко. Вхід вільний
14 ГРУДНЯ, 11:00 — «Сніданок із Забужко» в інтелектуальному барі Lacan: для бійців на реабілітації, волонтерів та журналістів (можлива зміна дати на 13 грудня). Вхід за запрошенням.
14 ГРУДНЯ, 18:00 — презентація книги Оксани Забужко «І знов я влізаю в танк» в Книгарня «Є» Харків. Вхід вільний.

У подальшому ж на запрошення ініціатора проекту Сергія Жадана до Харкова щомісяця приїжджатимуть знакові українські й іноземні письменники та дослідники.
Від обговорення ключових ідей їхніх книжок та досліджень, на задум організаторів, щоразу і буде відштовхуватись розмова про Харків.

«Ми пропонуємо подивитися на наше місто крізь призму різних ідей і того, як ми їх сприймаємо, — говорить партнер проекту Yaroslav Markevich, — наприклад, Оксана Забужко аналізує інформаційні війни: а ми — вже навчилися їм протистояти?»
 


«Для нас було принципово, щоб нашим партнером став саме Університет, — говорить Сергій Жадан. — Формування ідентичності багатьох міст світу відбувалося саме навколо їх центральних університетів, і Харків теж не є винятком. Якщо ми прагнемо бачити Харків метропольним містом Східної України, центром утворення сенсів, то роль університету має вирости. А головне — маємо взяти собі за звичку публічні обговорення складних концептуальних питань. Добре, коли в такому обговоренні є розумна стороння людина, вільна від наших власних заїжджених упереджень і стереотипів про самих себе. От тому ми й запрошуємо гостей. Після Оксани Стефанівни чекаємо на Андрія Куркова, Юрія Винничука, Андрія Хадановича, Юрія Андруховича та багатьох інших — пропонуйте, кого б ви хотіли почути й побачити».

Партнери проекту:

Сергій Жадан [офіційна сторінка] Харківський ЛітМузей V.N. Karazin Kharkiv National University Книгарня «Є» Харків Lacan PR-агентство "Bagels&Letters" Накипело Yaroslav Markevich БФ «Харків з тобою»