До найшвидшого побачення. Есей дитячої письменниці Дари КОрній

Ця історія починалася дивно. Була зима 2021 року і нас у Львові та й усю країну вкотре закрили на глибокий карантин, тож мені не залишилося нічого іншого, як багато писати та сумувати через недостатність мандрів. А я дуже мандрозалежна людина. Дитяча письменниця Дара Корній, – третя учасниця резиденції «Слово» для дитячих письменників. Проєкт реалізований за підтримки УКФ

Справжнє обличчя Харкова. Есей Івана андрусяка

Нотатка літературного резидента. Поет, прозаїк, дитячий письменник Іван Андрусяк, – другий резидент «Резиденції “Слово” для дитячих письменників». Проєкт реалізовано за підтримки УКФ.

Чи тепер я добре знаю Харків? Звісно, ні. Чи полюбив я його? Так. Есей дитячого письменника Сашка Дерманського

Резиденція «Слово» для дитячих письменників — проєкт Харківського ЛітМузею, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Завдяки резиденції три українські дитячі письменники: Сашко Дерманський, Іван Андрусяк і Дара Корній жили і працювали в будинку «Слово», а також брали участь у творчих заходах і відвідували креативні простори для дітей. 

Проєкт реалізовано за підтримки УКФ

«Усе почалося з моєї доньки. Вона була складною підліткою», – перша книга Дари Корній була адресована саме ій

Третя учасниця резиденції «Слово» для дитячих письменників Дара Корній уже в Харкові. Вона встигла провести творчі зустрічі у місті Чугуєві та у смт Бабаї. Модерував зустрічі письменник Сергій Жадан. Всі заходи проходять за підтримки УКФ.

Запрошуємо на зустрічі з дитячим письменником Іваном Андрусяком

В рамках перебування письменника на Резиденцію “Слово” для дитячих письменників відбудеться чотири зустрічі. Перша зустріч відбудеться 16 серпня о 12.00 у місті Вовчанськ, у фаховому коледжі Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, вулиця Соборна, 93а. Іван Андрусяк та Сергій Жадан почитають свої твори для дітей, розкажуть цікаві історії і поспілкуються з аудиторією.

«Дитина не має відчувати, що книжку написав дорослий, але за грою, за візуалом, за картинкою важливо не втратити літературу», – поет, прозаїк, дитячий письменник Іван Андрусяк

Одним з пріоритетних напрямків роботи Харківського літературного музею є популяризація читання серед дітей, і саме тому цьогоріч харківська резиденція «Слово» приймає дитячих письменників. Тема, яку обговорюватимемо цього разу, – чи можливі пропаганда та ідеологічний контекст у дитячій книзі з письменником Іваном Андрусяком.

«Зараз, як ніде, я відчуваю себе письменником», – письменник Сашко Дерманський провів першу зустріч з читачами.

У межах проєкту Харківського літературного музею «Резиденція “Слово” для дитячих письменників» письменники Сашко Дерманський і Сергій Жадан виступили для дітей і їхніх батьків у місті Валки та селищі Високий, що на Харківщині

Влітку харківська резиденція «Слово» відкривається для дитячих авторів

Перша в Україні резиденція для дитячих письменників відкривається 27 червня.
Цього року серед пріоритетних напрямків діяльності харківської резиденції “Слово” – робота з дитячою аудиторією, а саме – з українськими дитячими письменниками. З кінця червня і до середини вересня резиденцію відвідають Сашко Дерманський, Іван Андрусяк та Дара Корній.

Дитячий письменник, Сашко Дерманський, оселиться в будинку “Слово” з 27 червня до 18 липня. Сашко – автор серії відомих книжок про Чудове Чудовисько, вужа Ониська, пригоди Маляки та багатьох інших.

Харківська резиденція «Слово» перезапускається і відкриває сезон у новому форматі

З лютого стартує новий сезон Харківської резиденції «Слово», яка з 2018 року працювала як Харківська літературна резиденція, створена тоді за ініціативи PEN Ukraine і Харківського ЛітМузею. З цього сезону вона змінила назву, трохи — формат і з минулого року має постійну адресу: будинок «Слово», квартира, що колись належала публіцистові Петру Лісовому; розвитком проєкту тепер займається харківська команда. Резидентів/ок цього року обирали не за конкурсом, а за запрошеннями — з огляду на теми, якими вони займаються.
Першою резиденткою цього року стане письменниця і дослідниця Люба Якимчук, яка працює над книгою про Михайля Семенка, основоположника українського футуризму. Цікава деталь — Семенко з дружиною, акторкою Наталею Ужвій жили в квартирі якраз навпроти Лісового, тож можна сказати, що Люба працюватиме буквально в сусідстві з об’єктом свого дослідження. Нагадаємо, що Люба є сценаристкою і документального (2017 рік), і художнього (предпродакшн) фільмів «Будинок «Слово».

Харківська Літературна резиденція отримала в постійне користування квартиру Петра Лісового в будинку «Слово»

Відтепер Харківська #ЛітРезиденція, яку вже третій рік розвивають Український ПЕН та Харківський ЛітМузей, зможе приймати українських та іноземних авторів і авторок протягом цілого року.
ЛітРезиденція отримала у своє довгострокове розпорядження одну з квартир в легендарному будинку «Слово» (Харків, вул. Культури, 9), тісно пов’язаному з періодом так званого Червоного Ренесансу або Розстріляного Відродження. Квартиру надає в безоплатне користування родина харківського бізнесмена, випускника Києво-Могилянської Бізнес-школи Андрія Набоки.

Сторінки