"Українська критика від Куліша до Шевельова" Квартирник Євгенія Стасіневича

Раді викласти для вас запис квартирника "Українська критика від Куліша до Шевельова" який ми провели разом з Євгенієм Стасіневичем на прикинці минулого року.
Подивитися можно на нашому Youtube-каналіhttps://www.youtube.com/watch?v=2EMMF7L_5Q8  

Літературна критика в європейському та українському контекстах оформлюється під кінець 19 століття, проте її генеалогія залягає в інших історичних шарах. Розвивається вона надалі вкрай специфічним чином. І завжди в якнайтіснішому зв’язку з логікою великих культурних процесів. Про що ж була мова? Де початки новочасної української критичності, що тут значить Хвильовий та Рудницький, якими звивами літкритика прокладала собі непевний, але зухвалий шлях крізь ХХ століття?

"Березолю" – 100 а Лесю Курбасу – 135, святкуємо з ЛітМузеєм

Березень (ледь не написали березіль) цього року для нас буде особливим. 
Бо з березня і до кінця року резиденція буде функціонувати у форматі лабораторій – резиденти працюватимуть в режимі творчого експерименту. Так, як колись працював Лесь Курбас в театрі "Березіль". Цього року "Березолю" – 100 а Лесю Курбасу – 135. 

Запрошуємо всіх на святкування, 27 березня на 19:00
Вартість: 600 грн 
Обов’язкова реєстрація і передоплата (200 грн), деталі тут:
https://forms.gle/HZmEzpZGP2PcTwoX6

Святкувати будемо у Резиденції Слово, ідея вечері за рецептами 20-30-х: Дар’я Фельдман 
Партнери резиденції у форматі лабораторій: Театралка – Театральний факультет ХНУМ імені І.П. Котляревського

Квартирник резидентки Дарії Бадьйор

Запрошуємо друзів Літературного музея на квартирник нашої резидентки Дарії Бадьйор.
Квартирник відбудеться 18.02 о 19:00. Поговоримо проблеми сучасного українського кіно та формування культурної пам'яті через кінематограф (проблеми, виклики, досягнення).

Реєстрація і деталі тут: https://forms.gle/t7twARD6CvVHHRGd9 
Вхід: 100 грн

Просимо всіх бути у масках, а також мати сертификат вакцінації або негативний ПЛР-тест зроблений не пізніше ніж 72 години до заходу.

До Резиденції "Слово" Літературного музея приїхала нова резидентка!

До Харкова приїхала друга наша резидентка в цьому році Дарія Бадьйор, – критикиня, редакторка, співзасновниця Коаліції дієвців культури.
Під час резиденції Daria планує зустрітися з ключовими стейкхолдерами в культурі Харкова і поговорити з ними про культурні політики міста і держави за 31 рік незалежності для своєї книги. Окремий розділ майбутньої книги буде присвячено Харкову та тому, як у місті ставились і продовжують ставитись до культури на муніципальному рівні та на рівні окремих спільнот. Дарії – продуктивної резиденції. Всім – здоров‘я.

Квартирник Тетяни Власової та Павла Матюші у Резиденції Слово

Запрошуємо 4 лютого о 19:00 на квартирник у квартирі Шевельова: "Хто підглядає за тобою, коли ти спиш" – це спільний проект поетки Тетяни Власової та поета Павла Матюші, який вони вперше презентують на публіку. Це поетичний перформанс. Історія двох людей, які випадково зустрічаються, діляться почуттями, закохуються. Але чи є там, де надмірні емоції і важкий досвід, місце для хепі-енду? Одне відомо напевне: пристрасті, чуттєвості і нестримності тут буде вдосталь.

Реєстрація на подію (кількість місць обмежена): https://forms.gle/KTFXWjimAdDAzM1G7
Вартість: 100 грн

Точну адресу та реквізити для оплати надішлемо в листі підтвердженні реєстрації.

Подія відбудеться з дотриманням карантинних норм, тому просимо бути у масках та мати з собою довідку про негативний ПЛР тест або сертифікат вакцинації.

Як проходив квартирник Оксани Забужко у Резиденції Слово

Коли ми тільки анонсували 21 січня квартирник Оксани Забужко у Резиденції Слово, вже було зрозуміло що він буде особливим.

Оксана Забужко вперше розповідала про дружбу з Юрієм Шевельовим і це було особливим, бо квартирник відбувався саме в його харківській квартирі.
Відеозапис квартирника згодом опублікуємо на патреоні, а пізніше викладемо у вільний доступ.
Наш патреон: https://www.patreon.com/litrezslovo
Фото: Oleksiy Yurchenko

Мар’яна Савка і Сергій Жадан, квартирник у Будинку Слово

28 січня о 19:00 Мар’яна Савка і Сергій Жадан презентуватимуть у Будинку Слово поетичну збірку "Радуйся, жінко!" та арт-нотатник "Мій квітучий рік. 2022".

Реєстрація на подію за посиланням (кількість місць обмежена): https://forms.gle/FnF6mF3RXivxPHW76
Вартість: 200 грн

Місце проведення: квартира Шевельова (будинок "Саламандра").
Про те, як потрапити до квартири, точну адресу та реквізити для оплати буде надіслано в листі підтвердженні реєстрації.

Подія відбуватиметься з дотриманням карантинних норм, тому просимо бути у масках та мати з собою довідку про негативний ПЛР тест або сертифікат вакцинації.

Резидентка Будинку Слово на радіо Накипіло

19 січня резидентка Будинку Слово, Оксана Забужка, була гостею у студії радіо Накипіло.
У прямому етері Світлана Олешко разом з пані Оксаною говорили про літературні резиденції, П‘ятий Харків та професора Шевельова.
Пані Оксана зараз перебуває на резеденції у Будинку Слово і живе саме в меморіальній квартирі професора, з яким багато спілкувалася.

Тож кому цікаво послухати, етер можно подивитися у запису

 

Квартирник Оксани Забужко у Слові

20 січня о 19:00 запрошуємо на квартирник Оксани Забужко у нашій резиденції - квартирі Шевельова (будинок "Саламандра").
Реєстрація на подію (кількість місць обмежена): https://forms.gle/C2EmWTzM2X64qXgN7
Вартість: 250 грн

Подія відбудеться з дотриманням карантинних норм, тому просимо бути у масках та мати з собою довідку про негативний ПЛР тест або сертифікат вакцинації.

Перша резидентка 2022-го - Оксана Забужко

Відлік резидентського року починається з наступного речення.
До нас приїхала перша резидентка 2022-го - Оксана Забужко.
Письменниця, відома своєю багатолітньою дружбою з мовознавцем Юрієм Шевельовим, зупинилася у меморіальній квартирі, де він мешкав.

На резиденції Оксана Забужко планує пошукову роботу в архівах Харкова і сподівається, що перебування саме у меморіальній квартирі,
де мешкав видатний мислитель, та під його “патронатом” вдасться розшукати матеріали про розстріляних родичів.

“Головне, що я планую на резиденції, – це пошук у архівах Холодної Гори, за слідами персонажів нового роману, бо вони ж, за збігом, і авторчині  родичі, 
по яких зачищено було навіть сімейні фото. Чи допоможе патронат "дєдушки" Шевельова його духовній "внучці" встановити тепер обставини загибелі своїх справжніх, кровних дідів із шевельовського "покоління розстріляних", чи їхня історія так і приречена назавжди залишитись родинним переказом і витісненою травмою, – ось що має вирішитись у Харкові цього січня.”

Скоро анонсуємо квартирник – рекомендуємо купувати, читати або перечитувати книжки Оксани Забужко
і слідкувати за анонсами (відчуваємо, що реєстрація буде блискавичною).

Сторінки