"Українська критика від Куліша до Шевельова" Квартирник Євгенія Стасіневича

Раді викласти для вас запис квартирника "Українська критика від Куліша до Шевельова" який ми провели разом з Євгенієм Стасіневичем на прикинці минулого року.
Подивитися можно на нашому Youtube-каналіhttps://www.youtube.com/watch?v=2EMMF7L_5Q8  

Літературна критика в європейському та українському контекстах оформлюється під кінець 19 століття, проте її генеалогія залягає в інших історичних шарах. Розвивається вона надалі вкрай специфічним чином. І завжди в якнайтіснішому зв’язку з логікою великих культурних процесів. Про що ж була мова? Де початки новочасної української критичності, що тут значить Хвильовий та Рудницький, якими звивами літкритика прокладала собі непевний, але зухвалий шлях крізь ХХ століття?

Євгеній Стасіневич - літературний критик, літературознавець, популярний лектор і куратор мистецьких проєктів, теле- та радіоведучий, член оновленого Шевченківського комітету, автор книги "Ціна питання".
У Резиденції Слово він працював над майбутньою книгою, що присвячена літкритиці загалом і українським критикам зокрема; як каже сам Стасіневич, "це така археологія культурно-критичних ідей, які по-різному, в різний час та з неоднаковою ефективністю спрацювали в українській культурі, проте точно лишили в ній слід".
Євгеній провів базове дослідження, відвідав архіви, зустрівся зі спеціалістами і поговорив з публікою про особливості української літкритики родом із Харкова.