«Усе почалося з моєї доньки. Вона була складною підліткою», – перша книга Дари Корній була адресована саме ій

Третя учасниця резиденції «Слово» для дитячих письменників Дара Корній уже в Харкові. Вона встигла провести творчі зустрічі у місті Чугуєві та у смт Бабаї. Модерував зустрічі письменник Сергій Жадан. Всі заходи проходять за підтримки УКФ.

 

Дара пише і для дітей, і для дорослих, вплітаючи в сучасний світ елементи слов’янської міфології: народні казки, легенди, обряди й замовляння. У серії «Чарівні істоти українського міфу» вийшли друком книжки для дітей про духів природи, домашніх духів і духів-шкідників. На резиденції «Слово» авторка працюватиме над четвертою частиною, про міфічних птахів.

«Писати для дітей – це зовсім інакше, ніж писати для дорослих. Водночас це не означає, що це менш серйозно. Перед тим як взятися за новий текст, я часто просто приходжу посидіти на дитячому майданчику, спостерігаю за дітьми. А потім текст уже пливе як ріка – тільки встигай записувати.
Недавно вийшла друком моя книжка «Пригоди змія багатоголового». Українська міфологія відрізнаяється від інших тим, що в ній не дракони, а змії, й вони обов’язково багатоголові. Герой моєї книжки – саме такий багатоголовий змій. І так сталося, що в нього всі голови зовсім різні: одна любить їсти рибу, друга – вегатеріанка, а третя – м’ясо. У книзі багато комічних пригод, пов’язаних з їхньою різністю. І ця книжка мене не відпускає. Тут, на резиденції, я працюю над іншим твором, над ще однією частиною «Українських міфічних істот», але також записала поки хоча б план наступної частини про багатоголового змія», – розповіла письменниця
.

Харківська резиденція «Слово» для дитячих письменників – проєкт Харківського ЛітМузею, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Крім Дари Корній, резидентами були Сашко Дерманський та Іван Андрусяк.