Всесвітня онлайн-акція «Ніч музеїв 2020» «Спільна (роз)мова»

Цього року 18 травня музеї всього світу в онлайн-режимі розкриватимуть тему «Museums for Equality: Diversity and Inclusion (Музеї рівності: різноманітність та включеність)».
Ми вирішили подивитись на Харків як на місто, де співіснують люди з різними персональними культурними досвідами та спільноти з різною культурною пам’яттю. Чи рівні ми, чи різні, чи готові до спілкування? Як ми бачимо Харків і себе в ньому? Якою була історія співіснування різних культурних досвідів від 1920-х років і до сьогодні? Як ми використовуємо книгу, щоб дізнаватись про світ і про інші спільноти, про загальне і особисте?

Тож запрошуємо на Ніч музеїв 2020 в соціальні мережі ЛітМузею, де на вас чекатимуть:
Акція на стороніці у Фейсбук


Приєднуйтесь до спільної РОЗ-МОВИ у прямому ефірі. Початок 18 травня о 18:00


Поговоримо про те, якими будуть музеї у світі, загроженому пандемією, в прямому ефірі говоритимуть співробітники музею Irena GrygorenkoТетяна ПилипчукOlga RiznychenkoЛидия Калашникова (Lidiya Kalashnikova)Олександра СавченкоOleksiy Yurchenko, Тетяна Ігошина
Відкриття авторської виставки Нікіта Тітов «Поличка».
Андрій Краснящих передає ЛітМузею матеріали з архіву Едуарда Лимонова
Сергій Жадан [офіційна сторінка] читає нові переклади Бертольда Брехта, власні вірші, написані під час карантину


Проект «Ніч музеїв 2020. Харків між культурами» — спільна РОЗ-МОВА про Культурне життя національних стільнот на початку ХХ століття, а також  Представники етнічних спільнот розповідають, чому обрали Харків і наскільки їм тут комфортно, про книги, які презентують спільноту, і які твори читають сьогодні.

В умовах карнтину, у Ніч музеїв 2020 соціальні мережі літературного музею стануть простором, де різні спільноти Харкова матимуть змогу розповісти про свою літературу і про своє місто, представити себе і свою культуру. Зокрема, розказати про історію етнічних спільнот у 1920-х роках та книги, актуальні для них сьогодні. Музей прагне створити умови для самовираження різних спільнот: за задумом, це буде полінаративний простір, у якому проявлятиметься єдність у нашому різноманітті. Оскільки захід партисипативний, то і процес підготовки, і результат стануть своєрідним практичним дослідженням поліетнічності або мультикультурності Харкова.
Дослідженням через книгу.


Лекції з нового онлайн-циклу «Колекція» — «розговорюємо» музейні предмети з колекції ЛітМузею

Розпочинаємо довгостроковий проект «КО-ЛЕКЦІЯ»  науковими циклом з трьох частин про особисті речі Юрія Шевельова: про музейні предмети і про постать Шевельова розповідають Тетяна Пилипчук, Олександр Савчук, Ольга Бондар.

Другий цикл  проекту присвячений Юлії Уманцевої: фото, листування Юлії Уманцевої: про те, навіщо ми зберігаємо особисте листування, і про дружину Миколи Хвильового Юлію Уманцеву розповідає Тетяна Пилипчук.  


«Читання на драбині» – щорічний поетичний фестиваль у ЛітМузеї, присвячений Всесвітньому дню поезії. Зазвичай у цей день кожен охочий отримує можливість почитати власні вірші з імпровізованої сцени-драбини: як відомий поет, так і початківець. Цього року пандемія змусила нас відмовитися від звичних заходів, проте ми хочемо зберегти традицію, шукаючи та освоюючи нові формати. Тож літмузейна Драбина чекатиме на учасників та глядачів у форматі zoom-конференції на Ніч музеїв, 18 травня о 19.00.

Переглянути можна тут