Всесвітня онлайн-акція «Ніч музеїв 2020» «Спільна (роз)мова»
Цього року 18 травня музеї всього світу в онлайн-режимі розкриватимуть тему «Museums for Equality: Diversity and Inclusion (Музеї рівності: різноманітність та включеність)».
Ми вирішили подивитись на Харків як на місто, де співіснують люди з різними персональними культурними досвідами та спільноти з різною культурною пам’яттю. Чи рівні ми, чи різні, чи готові до спілкування? Як ми бачимо Харків і себе в ньому? Якою була історія співіснування різних культурних досвідів від 1920-х років і до сьогодні? Як ми використовуємо книгу, щоб дізнаватись про світ і про інші спільноти, про загальне і особисте?
Тож запрошуємо на Ніч музеїв 2020 в соціальні мережі ЛітМузею, де на вас чекатимуть:
Акція на стороніці у Фейсбук
Приєднуйтесь до спільної РОЗ-МОВИ у прямому ефірі. Початок 18 травня о 18:00
Поговоримо про те, якими будуть музеї у світі, загроженому пандемією, в прямому ефірі говоритимуть співробітники музею Irena Grygorenko, Тетяна Пилипчук, Olga Riznychenko, Лидия Калашникова (Lidiya Kalashnikova), Олександра Савченко, Oleksiy Yurchenko, Тетяна Ігошина
Відкриття авторської виставки Нікіта Тітов «Поличка».
Андрій Краснящих передає ЛітМузею матеріали з архіву Едуарда Лимонова
Сергій Жадан [офіційна сторінка] читає нові переклади Бертольда Брехта, власні вірші, написані під час карантину
В умовах карнтину, у Ніч музеїв 2020 соціальні мережі літературного музею стануть простором, де різні спільноти Харкова матимуть змогу розповісти про свою літературу і про своє місто, представити себе і свою культуру. Зокрема, розказати про історію етнічних спільнот у 1920-х роках та книги, актуальні для них сьогодні. Музей прагне створити умови для самовираження різних спільнот: за задумом, це буде полінаративний простір, у якому проявлятиметься єдність у нашому різноманітті. Оскільки захід партисипативний, то і процес підготовки, і результат стануть своєрідним практичним дослідженням поліетнічності або мультикультурності Харкова.
Дослідженням через книгу.
Лекції з нового онлайн-циклу «Колекція» — «розговорюємо» музейні предмети з колекції ЛітМузею
Розпочинаємо довгостроковий проект «КО-ЛЕКЦІЯ» науковими циклом з трьох частин про особисті речі Юрія Шевельова: про музейні предмети і про постать Шевельова розповідають Тетяна Пилипчук, Олександр Савчук, Ольга Бондар.
Другий цикл проекту присвячений Юлії Уманцевої: фото, листування Юлії Уманцевої: про те, навіщо ми зберігаємо особисте листування, і про дружину Миколи Хвильового Юлію Уманцеву розповідає Тетяна Пилипчук.
«Читання на драбині» – щорічний поетичний фестиваль у ЛітМузеї, присвячений Всесвітньому дню поезії. Зазвичай у цей день кожен охочий отримує можливість почитати власні вірші з імпровізованої сцени-драбини: як відомий поет, так і початківець. Цього року пандемія змусила нас відмовитися від звичних заходів, проте ми хочемо зберегти традицію, шукаючи та освоюючи нові формати. Тож літмузейна Драбина чекатиме на учасників та глядачів у форматі zoom-конференції на Ніч музеїв, 18 травня о 19.00.
Переглянути можна тут