ВИСТАВКИ

“Харків-Залізобетон”

Григорій Сковорода: Мандрівка за щастям

Інтерактивна виставка

“Майстерня Бондаря” 

 

“Харків-Залізобетон”
Чи можемо ми бути впевнені, що знаємо інші міста, тим більше міста на сході країни?  Чи не послуговуємося набором певних штампів, оперуємо  уявленнями, часто хибними і нав'язаними. Таким чином справжнє життєве ядро міста  залишається недоступним. Виставка "Харків – Залізобетон" пропонує відкрити Харків, як яскравий культурний, інтелектуальний осередок, простежити крізь історію будинку "Слово", від створення і до сьогодення, в чому полягає внутрішня сила міста, його творча реактивність і питомо українська ідентичність.

“Майстерня Бондаря” 

Валєр Бондар – митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х.
У 80-90-х в харківському просторі він творив графіку перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну.
У дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалось вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище.
Хто він? В чому його стиль: не тільки художній, а й життєвий?
Серед картин маестро ви зможете відчути атмосферу того часу і знайти відповіді на ці питання. 

Григорій Сковорода: Мандрівка за щастям
Інтерактивна виставка

1766 рік. До Харківського колегіуму повернувся викладати Григорій Сковорода.
Молоде шляхетство Харківської губернії мало нагоду прослухати його курс лекцій «Вступні двері до християнської добронравності». Які знання хотів передати Учитель своїм учням? Найпотрібніші — як бути щасливими. Сковорода не був лише теоретиком — він випробовував свої ідеї на власному житті. Чи можна за його порадами знайти своє щастя?
Виставка «Григорій Сковорода: мандрівка за щастям» — це спроба за міркуваннями філософа відтворити шлях людини до щастя.