ВИСТАВКИ

Григорій Сковорода: Мандрівка за щастям
Інтерактивна виставка

Книга на лаві підсудних 
Інтерактивна виставка

Супер! Герой! 
Інтерактивна виставка для дітей,  підлітків та всіх охочих

90-ті. Свідки та адепти

Григорій Сковорода: Мандрівка за щастям

Книга на лаві підсудних 

Супер! Герой! 

90-ті. Свідки та адепти

Григорій Сковорода: Мандрівка за щастям
Інтерактивна виставка

1766 рік. До Харківського колегіуму повернувся викладати Григорій Сковорода.
Молоде шляхетство Харківської губернії мало нагоду прослухати його курс лекцій «Вступні двері до християнської добронравності». Які знання хотів передати Учитель своїм учням? Найпотрібніші — як бути щасливими. Сковорода не був лише теоретиком — він випробовував свої ідеї на власному житті. Чи можна за його порадами знайти своє щастя?
Виставка «Григорій Сковорода: мандрівка за щастям» — це спроба за міркуваннями філософа відтворити шлях людини до щастя.

Книга на лаві підсудних 
Інтерактивна виставка

Хто виносить книгам вирок і чи є цей вирок на користь суспільства?
Засуджують не тільки людей, а й книги. Буває, їх спалюють, позбавляють громадянства, відлучають від церкви або ув’язнюють у спецфондах. Оголошують неблагонадійними. Виключають з партії. Таврують спеціальними штампами. Заборонені цензурою книги змушені існувати підпільно, «самоцензуровані» ховаються у «внутрішній еміграції».
На виставці ви зможете дізнатися, за що забороняли книги в різні часи в різних країнах, побачити рідкісні видання 1920-х, спробувати себе як у ролі дослідника, так і в ролі цензора. 

Супер! Герой! 
Інтерактивна виставка для дітей,  підлітків та всіх охочих.

Виставка звертається до «побутування» героїв в українській масовій культурі. Яких героїв пропонують у школі? Чи справді вони сприймаються як живі та актуальні, чи, навпаки, діти та підлітки (а надалі й дорослі) не здатні ототожнювати їх зі своїм життям та згадують лише за необхідності здати іспити або ЗНО? На виставці можна побачити українську дитячу героїчну літературу ХХ століття і почитати сучасні українські комікси. Для тих, хто хоче відчути себе супергероєм, діє спеціальна селфі-зона!

90-ті. Свідки та адепти

Виставка розповідає про формування літературного середовища в Харкові 90-х, зокрема довкола ЛітМузею. Сергій Жадан: «Мені бракувало адекватної й актуальної поезії. Тому восени 92-го року ми як «Червона Фіра» почали робити вечори і всілякі акції... з самого початку було зрозуміло, що те, чим ми займаємось, офіційному літературному Харкову не потрібне. Залишалося бути або в андеґраунді — але це доволі стрьомне поняття, або міняти поетику й писати в мейнстрімі, ну, або був ще третій варіант — виробити своє середовище, яке було б адекватним до того, чим ми займалися. Ми пішли третім шляхом, і він себе виправдав».