Запрошуємо на зустріч із правозахисником, колишнім політв’язнем Кремля Геннадієм Афанасьєвим

Зустріч відбудеться 16 грудня о 18.00 в Харківському ЛітМузеї в межах виставки «Мустафа Джемілєв і українські шістдесятники: солідарна боротьба за спільну свободу». Чекаємо за адресою: вул. Багалія, 6 (ст. м. Пушкінська або ст. м. Архітектора Бекетова). Координатор: Абіюк Олена, телефон: +38 (095) 746 66 11. Вхід вільний.

Геннадій Афанасьєв, юрист, фотограф, мешканець Сімферополя, активний учасник Кримського Євромайдану, був заарештований в Криму російським окупаційним режимом у травні 2014 року в справі так званих «терористів Сенцова». На собі відчувши методи роботи з бранцями в російських тюрмах, Афанасьєв, звільнений після двох років ув’язнення наказом про помилування, тепер виступає на захист інших політв’язнів Росії. Серед його ініціатив — #LetMyPeopleGo, закордонні поїздки для розголосу терору Російської Федерації проти українців та кримських татар в окупованому Криму.

У 1960-х — 1980-х роках в умовах радянської «соціальної справедливості» не тільки юристи, а й люди інших професій вимушені були ставати правозахисниками. Письменники, вчені, журналісти, лікарі, викладачі, військові, як от Василь Стус, Євген Сверстюк, Леонід Плющ, Генріх Алтунян, Петро Григоренко, Мустафа Джемілєв, Левко Лук’яненко — включались у політичну боротьбу за права людини. Сьогоднішня ситуація протистояння між Україною та Росією змушує всіх нас не бути байдужими й у той чи інший спосіб долучатись до боротьби за кожного репресованого російською системою.

Чи змінились російські тюрми з часів Сталіна, чим можуть допомогти сучасним політв’язням пересічні українці, як  Україні повертати Крим — про це зможемо поговорити з учасником кримського спротиву Геннадієм Афанасьєвим у ЛітМузеї.

Модератор зустрічі — журналіст, активіст харківського Євромайдану Володимир Чистілін.

Організатори зустрічі:
Харківський ЛітМузей
Громадська організація "Інформаційно-аналітичний центр Євро Харків"