«Зараз, як ніде, я відчуваю себе письменником», – письменник Сашко Дерманський провів першу зустріч з читачами.

У межах проєкту Харківського літературного музею «Резиденція “Слово” для дитячих письменників» письменники Сашко Дерманський і Сергій Жадан виступили для дітей і їхніх батьків у місті Валки та селищі Високий, що на Харківщині


На галявині Валківського краєзнавчого музею зібралося майже сімдесят дітей і дорослих. Сашко Дерманський читав уривки з майбутньої книжки математичних віршів, а також оповідання зі збірки «Вікусині історії». Діти уважно слухали, багато сміялися. 

«Мені дуже приємно, що я відкрив цю резиденцію, що саме мені запропонували тут бути. Це взагалі моя перша резиденція. Для мене перебування тут, до того ж новий досвід роботи такої, знаєте, письменницької-письменницької. Поїздка в Харків – чудовий привід розвіртуліазуватися, зустрітися з дітьми та їхніми батьками, познайомитися з містом, написати нову книжку, адже в такому намоленому місці, як будинок “Слово”, може народжуватися щось потужне. Я сподіваюся, що це буде плідний творчий період», – зазначає Сашко Дерманський.

Свої дитячі вірші читав також письменник Сергій Жадан. Робота з дитячою аудиторією – один з пріоритетних напрямків фонду, який він очолює.

«Я люблю дитячу літературу – вона щира, відкрита, і тому, коли є можливість виступити та поспілкуватися з дітьми, я такою можливістю завжди користуюся. І зараз завдяки дитячій резиденції маю виступ у Валках. Багато разів тут був проїздом,але ніколи не виступав», – зазначив письменник.

Наприкінці Сашко прочитав вірш про мамонтеня, яке вирішило, що справжній мамонт у їхній родині тільки мама: тато насправді ж татонт, бабуся – бабонт, дідусь – дідонт. Виготовленням мамонта в техніці оригамі й завершився захід. 

Дитяча резиденція триватиме до 13 вересня. Після Сашка Дерманського ЛітМузей чекатиме на Івана Андрусяка та Дару Корній. Іван Андрусяк працюватиме над другою частиною історично-пригодницького роману для дітей «Сірка на порох», а Дара Корній – над книгою «Птахи», четвертою частиною із циклу про чарівних істот української міфології.

Харківська резиденція «Слово» – проєкт Харківського ЛітМузею, до якого долучилися письменник Сергій Жадан, видавець Олександр Савчук, родина Набок.
Проєкт є логічним розвитком літературної резиденції, заснованої 2018 року Харківським ЛітМузеєм та PEN-Ukraine. Упродовж 2018–2019 ЛітРезиденція відбулася за підтримки Харківської обласної державної адміністрації, у 2020 і 2021 – Українського культурного фонду.