Зустріч з письменницею Катериною Калитко

У Харківському ЛітМузеї відбудеться зустріч з письменницею Катериною Калитко, учасниці Харківської літературної резиденції.
Модератор зустрічі – Юрек Якубов.

26 листопада о 19.00. Вхідний квиток: 20 гривень для дорослих, 15 гривень для студентів.

Катерина Калитко приїхала на Харківську літературну резиденцію для роботи над романом «Напівшовкові». За словами авторки, цей твір «присвячений жінкам, які проживають і усвідомлюють буремний період воєн і революцій початку ХХ століття, навчаючись розрізняти однострої різних солдатів різних армій, коли ті роздягаються у їхніх спальнях… Але в першу чергу це книжка про “маленьких людей”, які першими страждають від війни. І про те, наскільки сильною може бути жінка, навіть коли соціум намагається зробити її вульгарно розмальованою статисткою, а велика історія без попередження ламає їй хребет».

Під час зустрічі розмова торкатиметься кількох тем. Будемо говорити про важливість літературної резиденції для Харкова (за участі ініціатора проекту Анатолія Бабічева та кураторки резиденції Тетяна Пилипчук), про осмислення українськими письменниками сучасних подій, про жіноче лідерство (за участі експертки в галузі жіночого політичного лідерства Юлії Седої), про «балканський сценарій» і чому це «не наш сценарій».

Катерина Калитко — письменниця і перекладачка. Авторка семи збірок поезій, дві з яких — «Бунар» та «Катівня. Виноградник. Дім» — відзначені премією «Літакцент року» у 2018 та 2014 роках відповідно. Опублікувала також дві книжки короткої прози: «М.істерія» (Київ, Факт, 2007) та «Земля Загублених, або маленькі страшні казки» (Львів, ВСЛ, 2017). Перекладає з балканських мов (Міленко Єрґович, Озрен Кебо, Меліна Камерич, Ненад Величкович, Мілета Проданович, Меша Селімович та ін.). За свої переклади відзначена премією часопису «Кур’єр Кривбасу» та перекладацькою премією METAPHORA. Твори письменниці перекладені англійською, німецькою, польською, вірменською, литовською, словенською, сербською, болгарською, італійською та на іврит.
Нагороджена незалежною премією Women in Arts Award від UN Women у рамках HeForShe Arts Week 2019. Володарка премії Книга року ВВС-2017 (за книжку «Земля Загублених»).
Лауреатка Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського у 2017 році, міжнародної премії Vilenica Crystal 2016, фестивалю короткої прози Imbiero Vakarai (Литва), конкурсів «Гранослов» та «Привітання життя» ім. Богдана-Ігоря Антонича, конкурсу читаної поезії «Молоде вино», конкурсу видавництва «Смолоскип» та літературної премії «Благовіст».

Харківська літературна резиденція – спільний проект Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу та Харківської обласної державної адміністрації за організаційної підтримки Харківського ЛітМузею. Резиденція заснована у 2018 році з метою підтримки письменників, а також промоції Харкова і його культури в Україні та світі.