Семінар-обговорення «Програма «Культурна столиця» як інструмент регіонального і місцевого розвитку»

Український центр культурних досліджень Міністерства культури України спільно з Міністерством культури  Литовської Республіки та Посольством Литовської Республіки в Україні, Харківським літературним музеєм запрошують представників соціокультурної сфери, місцевого самоврядування, культурницьких та громадських організацій Харкова та Харківської області взяти участь в семінарі-обговоренні «Програма «Культурна столиця» як інструмент регіонального і місцевого розвитку», який відбудеться 9 червня 2017 року з 11.00 до 16.00 в Харківському літературному музеї, вулиця Багалія, 6 (ст. м. Пушкінська або Архітектора Бекетова).

Однією з головних проблем формування культурної політики в Україні сьогодні є створення та застосування ефективних інструментів регіонального і місцевого розвитку за допомогою культурних ресурсів. У цьому плані досвід Литви, зокрема, проведення щорічного конкурсу на визначення культурної столиці, може бути дуже корисним для України. 

У семінарі виступлять з доповідями-презентаціями Ядвіґа Лісєвічютє, головний спеціаліст відділу Регіональної політики Міністерства культури Литовської Республіки, Лінас Улкштінас, заступник директора Центру культури міста Тяльшай, координатор проекту «Тяльшай — столиця культури Литви 2016 року», Тетяна Гавриш, Почесний консул Федеративної Республіки Німеччина у м. Харків, Тарас Данько, автор ініціативи Kharkiv Going Global, співзасновник Kharkiv Observer, експерт Team Europe, професор НТУ "ХПІ". Також візьмуть участь аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Юрґіс Ґедріс та директор Українського центру культурних досліджень Олександр Буценко. 

Серед питань, які підніматимуться на семінарі: Наскільки відчутною в Литві була проблема пост-радянської спадщини використання культури в якості пропагандистського інструмента? Ким бачать себе культурні діячі та митці в Литві — творцями, підприємцями, вихователями? Як Литва захищається від зовнішньої культурної агресії? Як саме сприяє програма «культурна столиця» економічному розвитку території/регіону? Яких саме змін вдалося досягнути Литві в результаті запровадження конкурсу на визначення культурної столиці?

Цикл семінарів та публічних дискусій, розпочатий 2015 року Міністерством культури Литовської Республіки, Посольством Литовської Республіки в Україні та Українським центром культурних досліджень Міністерства культури України, з метою ознайомити з сучасними принципами та цілями європейської культурної політики на прикладі Литви, охопив різноманітні напрями, підходи, методи та стратегії. Семінари, що відбулися в Києві та Дніпрі у 2015-2016 рр., викликали широке зацікавлення представників не тільки культурної сфери й породили бажання продовжити цю практику.  

Семінар стане початком циклу зустрічей з європейськими національними ініціативами, що стосуються програми «Культурна столиця».

Докладна програма заходу

Презентації литовців дможна скачати за посиланнями:

Контактна особа:

телефон: +38 (067) 899 43 50 — Тетяна Пилипчук, Харківський ЛітМузей